Automatizované zpracování dokumentů šetří čas i peníze v Howden ČKD Compressors

howden_logo.png

Na začátku letošního roku uzavřela společnost Dynamica obchodní partnerství s firmou ABBYY specializující se na technologie vytěžování dokumentů. Hned na jaře již úspěšně dokončila pilotní projekt zpracování došlých faktur ve společnosti Howden ČKD Compressors.

Revoluční posun ve zpracování dokumentů

Velkým problémem dnešních společností je převod celé řady dokumentů z tištěné podoby do plně editovatelné verze a jejich následné zpracování. Samotné skenování smluv či faktur do PDF totiž většinou nestačí. Skutečným řešením problému je načtení údajů z každého souboru a jeho následné zpracování – zařazení do firemního workflow.

Tento problém společnost Dynamica vyřešila propojením platforem ABBYY FlexiCapture a Microsoft Dynamics AX (nově Microsoft Dynamics 365 for Operations), které nabízí jak komfortní rozhraní, tak i ultimátní rozšíření stávajícího systému. Zákazník tím dostává sadu nových funkcí, které výrazně zvyšují efektivitu všech dokumentových operací.   

Jak to funguje?

„Nástroj ABBYY FlexiCapture dokáže získat potřebná data z elektronických dokumentů např. oskenovaných faktur, formulářů nebo třeba smluv v PDF formátu. Naši specialisté připravili potřebné rozhraní do systému Microsoft Dynamics AX, takže data z dokumentů se do informačního systému dostávají automaticky. Našim zákazníkům tak přinášíme další nástroj, který zvyšuje využití jejich investice do podnikového informačního systému,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Dynamica Tomáš Hanáček.

„Dynamica je naším dlouhodobým partnerem pro oblast informačního systému. S požadavkem na vytěžování a automatické zpracování došlých faktur jsme se na ni proto obrátili v první řadě. Překvapila nás rychlost, s jakou dokázali na náš požadavek reagovat. Řešení jsme měli nasazené do dvou měsíců od úvodní schůzky. Nástroj ABBYY FlexiCapture ve spojení s Microsoft Dynamics AX splnil naše očekávání. Zvýšila se rychlost i spolehlivost zpracování faktur a došlo ke snížení administrativní zátěže,“ neskrýval spokojenost Michal Havelka, správce informačního systému Howden ČKD Compressors.

ABBYY FlexiCapture

abbyylogo_registred_new.png

ABBYY je mezinárodní celosvětově působící společnost s více než tisícem zaměstnanců. Firma je světovým lídrem v optickém rozpoznávání znaků (OCR), digitálním zachycování dokumentu a zpracování formulářů, lingvistických technologiích a překladatelských službách. V současnosti více než 30 miliónů lidí ve 150 zemích používá produkty, řešení a služby ABBYY.

Howden ČKD Compressors

howden_logo.png

Howden ČKD Compressors je podnik s dlouholetou tradicí, který se specializuje na výrobu kompresorů a elektrických strojů točivých. Jedná se o produkty určené pro využití v metalurgických, chemických a energetických provozech. Vyráběné generátory velkých výkonů jsou určeny pro těžký průmysl a energetiku. Howden ČKD Compressors je součástí mezinárodní skupiny firem Howden. 

Zdroje

https://www.howden.com/about/about-howden

http://www.abbyy.cz/company/