Dynamics 365 – neodolatelná nabídka

Nedávno jsme se zamýšleli nad tím, co řekneme potenciálním zákazníkům s cca 20 uživateli CRM v případě, že se nás zeptají na nabídku optimálního řešení z hlediska poměru ceny a výkonu. Jen těžko jsem hledal odpověď, a to i z důvodu nové cenové politiky společnosti Microsoft, kterou jsem považoval za přehnaně optimistickou. 

Kolegové z Microsoftu nás sice uklidňovali, že má přijít i Business edice Dynamics 365, která bude pro zákazníky střední velikosti mnohem zajímavější. Ano, ale ta má být podle všech dostupných informací k dispozici pravděpodobně až koncem příštího roku (2017).

Co tedy s tím...? Co těm středním firmám nabídnout? Ptal jsem se sám sebe. Máme si dát v tomto období „prázdniny“? Reakce trhu byly však natolik silné, že se v rodině licenčních programů Dynamics 365 a Office 365 už nyní objevily položky, které jsou určeny právě i pro ty menší a středně velké organizace. 

Nabídka, která se neodmítá

Je pravda, že i řada implementačních firem se dnes v záplavě složitých kombinací licenčních variant těžko orientuje. O to více nepřehledná je pak situace v nabídce pro koncové uživatele. Ale i zde platí, že "kdo hledá, najde". A my jsme hledali - ty nejzajímavější licenční varianty a našli jsme je!

Jedná se o tyto položky:

1. Office 365 Business Premium
2. Office 365 Business Essentials
3. Dynamics 365 Enterprise Sales SMB Promo
4. Dynamics 365 Enterprise Team Member SMB Promo

Pokud máte starší řešení s Microsoft Small Business Serverem, máte zastaralé verze Office programů nebo používáte velikostně nevyhovující email službu (malá schránka) atd., pak jsou pro vás zajímavé především první 2 položky. 

Office 365 Business Premium

Jde o „mercedes“ v nabídce Microsoftu pro firmy střední velikosti. Pro Microsoft však znamená firma střední velikosti každá firma do 300 zaměstnanců...! Licence obsahuje hostovaný Exchange server se schránkou o velikosti 50GB (!!!) pro každého zaměstnance, SharePoint Online, Skype for Business, One Drive for Business a také instalovatelné Office aplikace (Outlook, Excel, Word, Power Point…). Prostě vše, co normální firma potřebuje. Přitom stále za velmi příjemnou cenu 12,7 EUR za uživatele a měsíc. Položka navíc nyní obsahuje množinu služeb, u kterých velmi pravděpodobně ani netušíte, co všechno s nimi můžete dělat - například Teams, Yammer, Týmové weby, Planner, Sway, atd.

Podívejte se sem, co všechno můžete za svoje peníze v rámci tohoto řešení získat. A pozor! Nemusíte si kupovat žádný další serverový HW ani SW. Vše máte plně k dispozici na serverech Microsoftu. Vše, co potřebujete, je připojení k Internetu a pracovní stanice.

Office 365 Business Essentials

U této položky se jedná pouze o online služby. Lze tedy předpokládat, že se jedná o službu vhodnou především pro firmy, které si Office programy na své počítače už nakoupily, nebo používají jiný kancelářský SW. Nicméně za 5,10 EUR na uživatele měsíčně opět dostanete celou kupu služeb, včetně Online verzí Outlooku, Excelu, Wordu atd. Podívejte se sem, co vše za svoje peníze dostanete. Podle mého názoru perfektní nabídka.

Dynamics 365 Enterprise Sales SMB Promo

Již samotný název SMB Promo napovídá, že se jedná o nabídku pro Small and Medium Business, tedy pro firmy střední velikosti. Doufám, že si pamatujete z předchozího odstavce, jak se Microsoft dívá na velikost firmy... Podle mého názoru se jedná v současnosti o nejlepší nabídku CRM v cloudu na trhu. Za cenu 34 EUR za uživatele a měsíc dostanete všechno, co se dříve skrývalo pod nabídkou CRM Online Professional v modulech Sales a Marketing. SMB promo tak oproti svému dražšímu předchůdci (54 EUR) neobsahuje modul Servis. Nicméně Promo je omezeno na maximálně 25 uživatelů a uvedená cena je garantována na 3 roky. Osobně si to vysvětluji tím, že Microsoft tímto řešením vyslyšel volání zákazníků z řad SMB po okamžité zajímavé nabídce produktu CRM, ale současně nerezignoval na vývoj produktu jako takového. Je to logické. Když se podívám, kde jsme byli s CRM před 3 lety, tak asi opravdu málokdo ví, jak bude vypadat nabídka na trhu za další 3 roky.

Přemýšlíte o CRM? Využijte tuto mimořádnou nabídku pro další rozvoj vašeho byznysu!

Dynamics 365 Enterprise Team Member SMB Promo

Jedná se o cenově velmi příznivou nabídku pro firmy s pracovníky, kteří sice potřebují přístup k datům v CRM, ale sami aktivně neobchodují (tzn. nevytváří nabídky, ale potřebují do nich nahlížet). Tato licence jim umožňuje spravovat základní data, jako např. zakládat a upravovat Kontakty, vytvářet Aktivity (emaily, schůzky, záznamy z telefonátů…). Mají také plný přístup ke všem specifickým zákaznickým úpravám. A to za cenu pouze 4,5 EUR za uživatele a měsíc! Team Member je speciální licence a má svá funkční omezení i maximální počet 150 uživatelů, který si můžete za promo cenu koupit. Stále však platí, že se jedná o mimořádně dobrou hodnotu za vaše poctivě vydělané peníze!

Rádi vám výhody i úskalí této i ostatních licencí osobně vysvětlíme a poradíme s výběrem nejvhodnějšího řešení pro vaši firmu.

Závěrem si dovolím osobní upozornění…

Jedná se sice o perfektní nabídku cloudových služeb, nicméně abyste byli schopni využít jejich potenciál, bude potřeba vše správně nastavit, např. převést např. emaily ze starých schránek, upravit CRM tak, aby optimálně podporovaly nastavené firemní procesy atd. Pokud nemáte vlastní "ajtíky" se zkušeností s podnikovými informačními systémy a s byznysovým myšlením, počítejte s nutností využít odbornou pomoc expertů na implementaci IS.

Bude tedy potřeba, aby vás do „tajů“ těchto nových a inovativních technologií zaškolil někdo zkušený, pomohl vám s jejich nastavením, školením a používáním. Ten "někdo zkušený" jsme (troufám si tvrdit) i my. Proto se na nás v případě potřeby neváhejte obrátit.

Zdeněk Otáhal

Account Manager

Zjistěte více

Zaujalo vás řešení Dynamics 365 (dříve Dynamics CMR a AX)? Chcete zjistit více o možnostech nasazení systému Dynamics 365 ve vaší firmě? Pokud ano, stačí vyplnit tento kontaktní formulář. My se s vámi spojíme a dohodneme další postup.