Microsoft Business Solutions AXAPTA ve společnosti ABA Czech, s.r.o.

Dne 1.7. 2004 uzavřela společnost Dynamica smlouvu na implementaci Informačního systému Microsoft Business Solutions AXAPTA ve společnosti ABA Czech, s.r.o.

Společnost ABA Czech, s.r.o. je součástí nadnárodního koncernu ABA. Koncern ABA vyrábí a prodává, s podporou vlastního výzkumu a vývoje, vysoce kvalitní výrobky a služby ve třech oblastech:

  • Výrobky těsnící a upevňovací techniky: hadicové a trubkové spony pod značkami ABA™, AWAB™, Gemi™, Franc™, Serratub™, Terry™ a Kovopol™ pro obchod a průmysl, a pro automobilový průmysl. 
  • Upevňovací systémy pro automobilový průmysl: spony pro hadice a potrubí pro automobilový průmysl a nová spojení pod značkou TWIST™.
  • Vývoj a konstrukce systémů pro automobilový průmysl: služby v oblastech vývoje komponentů a systémových celků pod značkou TeknikPartner.

ABA Safeseal Technology™ je koncepce umožňující vytvářet zatěsněné vzduchové a chladící systémové celky pro automobilový průmysl a všeobecně pro trh s náhradními díly.

Informační systém Microsoft Business Solutions AXAPTA bude nasazen v oblasti nákupu, skladového hospodářství, přípravy výroby, plánování a řízení výroby, prodeje, účetnictví a financí. Zahájení provozu IS AXAPTA je naplánováno od 1.1. 2005.

O společnosti ABA.

Již od svého založení v roce 1922 se firma ABA zabývá upevňovací technikou, která je jednou z klíčových oblastí jejího odborného zaměření. Firma ABA s vysokou efektivitou a kvalitou vyrábí komplexní sortiment prvků upevňovací techniky pro hadice ve velkých sériích. Svými šroubovými hadicovými sponami se šnekovým závitem řady SX a šroubovými hadicovými sponami s čelistí řady SM se firma ABA řadí k předním světovým výrobcům hadicových spon. Tento program je doplněn pevnostními sponami, širokopásovými sponami a speciálními profilovými sponami. Firma ABA vyrábí i speciální upevňovací prvky, například úchytky pro letecký a automobilový průmysl.

Prostřednictvím mezinárodní distribuční partnerské sítě jsou hadicové spony pod obchodními značkami ABA™, AWAB™, Gemi™, Franc™, Serratub™, Terry™ a Kovopol™ k dispozici ve více než 50 zemích světa. Většina zemí světa je zásobována z ABA Czech, s.r.o v České republice, kde se nachází i největší moderní výrobní závod. 

Společnost ABA Czech s.r.o. je certifikována podle normy ISO TS 16 949.