Novinky v Dynamics 365 Portals

Spolu s novým systémem Microsoft Dynamics 365 byly uvedeny na trh nové moduly Field Service, Project Service, ale také inovované verze Portálu. Je tak určitě v souvislosti s novým Dynamics 365 potřeba upozornit na skutečnost, kterou si zatím asi málokdo uvědomuje: Jeden Portál je obsažen už v ceně samotného systému Dynamics 365. Jedná se o výsledek úspěšné akvizice ADX Studio Portals Solution společností Microsoft, kde na rozdíl od Parature či dalších podobných akvizicí je Portal i nadále součástí Dynamics 365 a vše nasvědčuje tomu, že tento produkt bude i nadále rozvíjen a podporován.

Dynamics 365 Portals je webová aplikace, která stojí přímo nad moduly Dynamics 365 Sales, Service, Field Service a Project Service a umožňuje přístup k datům řízeným způsobem například pro Zákazníky, Partnery, Subdodavatele. Jinými slovy, prostřednictvím Portálu můžete v případě potřeby zpřístupnit nějaká data z vašeho CRM i osobám, které nepracují ve vaší organizaci. Máte takový scénář? Pak Dynamics 365 a Portals jsou pro Vás ta pravá platforma pro rychlý start i pokročilé používání ve firemní praxi.

Podívejme se, co je v Portals nového:

Vícejazyčná podpora

Portál podporuje 43 jazyků, stejně jako samotný Dynamics 365, navíc podpora pro další jazyky nevyžaduje další zvláštní portál. Vícejazyčná podpora je nyní jako další vrstva jednotlivých stránek.

Portal1.png

Grafy na portálu

Dynamics 365 již dávno grafy umí. Nyní jsme se dočkali podpory pro zobrazení grafů i na Portálu.

Portal2.png

Řízení přístupu ke znalostní bázi prostřednictvím Content Access Level Security

Toto je nová funkcionalita, která zabezpečuje řízení přístupu k obsahu znalostní databáze pro různé skupiny uživatelů Portálu. Pokud poskytujete podporu zákazníkům či partnerům, určitě budete potřebovat řídit přístup ke znalostní bázi na základě nějakých pravidel z důvodu ochrany těchto dat a eliminaci rizika jejich zneužití.

Project Service a Filed Service

Spolu s příchodem nových modulů Project Service a Field Service pamatovali vývojáři při inovaci Portálu na jeho optimalizaci pro tyto nové moduly. K dispozici jsou tak pro uživatele předpřipravené Portály:

Portal3.png

Jakmile prozkoumáme ostatní novinky MS Dynamics 365, jako například „Partner Onboarding“, „Multipartner Collaboration“ či „Deal Registration“, podělíme se s Vámi o naše poznatky a tipy. Pokud máte zájem si Portál vyzkoušet sami, prosím kontaktujte nás, zajistíme Vám jeho bezplatnou trial verzi.