Zúčastnili jsme se prestižního setkání Microsoft Convergence 2015 EMEA

Tradiční akce Microsoft Convergence EMEA je největším setkáním partnerů a zákazníků společnosti Microsoft v Evropě. Letos se zde sešlo více než 5 tisíc účastníků a hostitelským městem byla Barcelona hlavní město španělského Katalánska. Ve dnech 30. 11. - 2. 12. jsme se tak mohli ve veletržním centru Fira Barcelona účastnit maratonu přednášek, workshopů, odborných prezentací a obchodních setkání s našimi partnery i zákazníky z evropských zemí.  

Microsoft Convergence je zaměřena především na využití informačních technologií z dílny Microsoft v obchodní sféře. Stranou však nestojí ani řešení pro oblast veřejné správy, vzdělávání, zdravotnictví a dalších odvětví. Každý návštěvník měl na výběr z mnoha možností pestrého odborného programu. A někdy to byla opravdu těžká volba, protože přednášky většinou probíhaly souběžně v mnoha sálech, takže nebylo možné být u všeho. Pouze klíčová vystoupení předních manažerů Microsoftu a jejich hostů byla soustředěna do sálu s kapacitou dostatečnou pro všechny účastníky Microsoft Convergence.

Microsoft na těchto klíčových vystoupeních prezentoval svoji vizi dalšího vývoje informační společnosti a technologií podporujících vzájemnou komunikaci a sdílení informací v obchodním i osobním kontaktu lidí globalizovaného propojeného světa. Hlavní důraz byl kladen na stále rychleji se rozvíjející oblast cloudových služeb a na digitální transformaci.

Dílčí přednášky a prezentace podrobněji informovaly nejen o produktových novinkách, ale i o zkušenostech s jejich praktickým využitím a efektivním nasazením.

Důležitou součástí letošní Microsoft Convergence byla výstavní plocha určená k prezentaci partnerů Microsoftu z celého světa a jejich řešení. Potkali jsme tam i naše známé obchodní partnery jako například GLOBE SOFTWARE s řešením Atlas nebo stánek mezinárodního sdružení Axpact, jehož je Dynamica členem. Většina z více než 150 vystavujících však pro nás byly nové společnosti nebo jsme je znali pouze z informací na internetu, avšak prezentovali velmi zajímavá řešení, produkty nebo služby. Marná sláva, osobní setkání je nakonec vždy ten nejlepší způsob, jak se seznámit a navázat spolupráci. Věříme, že taková setkání na akcích typu Microsoft Convergence přinesou užitek i našim zákazníkům, kterým budeme moci některá zajímavá nová řešení nabídnout i v České republice a na Slovensku.

Těší nás, že se Microsoft Convergence 2015 EMEA zúčastnil i jeden z našich zákazníků – brněnské výzkumné centrum CEITEC - a mohli jsme tak společně prožít pracovní i společenskou část prestižního setkání Microsoft.

Věříme, že příští rok se sejdeme na další Microsoft Convergence 2016 i s Vámi. Věřte, že účast na této akci je jedinečný a obohacující zážitek.

O velikosti akce svědčí i ilustrativní fotky z centra Fira Barcelona.

WP_20151202_10_58_27_Pro.jpg

WP_20151201_13_07_59_Pro.jpg

WP_20151201_13_31_30_Pro.jpg

WP_20151201_15_50_21_Pro.jpg

WP_20151130_14_51_16_Pro.jpg

WP_20151130_15_36_13_Pro.jpg